Domácí

Ceny nafty a benzínu opět rostou. Dovolená autem se přesto vyplatí

Stejně jako padají hromadná omezení kvůli koronavirové pandemii, vrací se do normálu také ceny pohonných hmot. Ty se za poslední týden opět zvýšily skoro o padesátník. V příštích týdnech se dá očekávat jejich další zdražování. Cesta na dovolenou nás přesto pořád vyjde levněji než v předchozích letech.

Vývěsky u čerpacích stanic mluví jasně. Zlevňování benzínu a nafty je minulostí, ceny naopak začínají znovu narůstat. Průměrná cena benzínu se za poslední týden zvýšila o 38 haléřů. Za litr tak dáme 28 korun.

Nafta je o něco levnější. Za jeden litr dáme v průměru 27 korun a 51 haléřů. Před týdnem to bylo o 34 haléřů méně. Ještě před pár týdny se přitom průměrné ceny benzínu i nafty pohybovaly pod 26 korunami za litr.

Související obsah

Přesto ještě pořád dáme za plnou nádrž benzínu skoro nejméně za posledních deset let. Ve srovnání s rokem 2019 nás cesta do Chorvatska a zpět vyjde o skoro čtvrtinu levněji.

Za růstem ceny paliv je především zvyšování ceny ropy na světových trzích. A to i přes pokles těžby, která se minulý měsíc dostala na historické minimum za posledních 30 let.

V dalších týdnech se dá očekávat postupné zpomalování růstu cen benzínu i nafty.

PB, kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události