Domácí

Zběsilá policejní honička! Policisté zastavili řidiče až tvrdým nárazem

Zběsilá policejní honička! Policisté zastavili řidiče až tvrdým nárazem
Zdroj: Policie ČR

Ujíždějícího řidiče pod vlivem drog zastavili policisté na Domažlicku tvrdým manévrem. Muž jim ujížděl několik kilometrů.

Policisté si při běžné dopravní hlídce všimli u obce Havlovice na Domažlicku rychle jedoucího vozidla značky Citroen C3. Řidič auta byl pro policisty známou firmou, a jelikož věděli, že mu byl nedávno zadržen řidičský průkaz, ihned začali muže pronásledovat.

"Hlídka se za vozidlem ihned rozjela a zákonným způsobem jej chtěla zastavit. Řidič však nereagoval na zvukové a světelné znamení, přejížděl do protisměru, nebezpečně předjížděl v nepřehledných úsecích a svým jednáním a jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Zběsilá honička skončila až po několika vypjatých kilometrech u obce Folmava, kde se policisté rozhodli k tvrdému manévru, jak z amerického filmu. Policisté po nárazu donutili muže vystoupit z auta a omezili jej na osobní svobodě.

Související obsah

"Řidič se blížil k obci Folmava, kde je velká koncentrace chodců a hrozilo bezprostřední nebezpečí, že řidič svou bezohlednou jízdou způsobí újmu na životě nebo zdraví, rozhodli se policisté využít donucovacího prostředku k násilnému zastavení vozidla,“ dodala Korandová.

Na základě profesionálního výkonu policistů nedošlo během celého zákroku k vážnému zranění. Řidiči byl proveden orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události