Domácí

Prahu v noci obsadili motorkáři, jejich mašiny burácely ztichlými ulicemi!

Václavské náměstí v Praze v noci na neděli obsadily stovky motorkářů se svými hlučnými stroji. Konal se dvanáctý ročník Prague Night Ride. Policie vzhledem ke zkušenostem z předchozích let preventivně připravila řadu bezpečnostních opatření.

Start byl na parkovišti u obchodního centra v Čestlicích. Odtud se asi 500 motorkářů přesunulo do centra Prahy - policisté jim byli od začátku v patách.

"Dohlíželi nejen na dodržování veřejného pořádku, ale především na dodržování pravidel silničního provozu," zdůraznil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Na Václavském náměstí se pak motorkáři nechali vyhecovat a ostatním kolegům občas dopřáli opravdu citelné decibely z výfuků svých mašin. Policejní hlídky tak musely některé účastníky umravňovat kvůli nedodržování nočního klidu.

"V průběhu kontrol zjistili policisté několik přestupků - konkrétně jedenáct a ty byly následně postoupeny příslušnému správnímu orgánu," dodal Rybanský.

Související obsah

Ne všichni lidé ale měli z noční jízdy Prahou radost. Pod sochou svatého Václava na motorkáře čekalo několik odpůrců s transparenty a nápisem chceme klid. Podpořil je i bývalý starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.

"Noční klid je tady rušen turisty, bary, vším možným. Prostě permanentně, ale tato akce je, řekl bych, nelegální. A za druhé přímo, schválně a hlavně bezdůvodně se koná v noci po začátku nočního klidu," zlobí Čižinského.

Po zhruba hodinové pauze v centru se motorkáři přesunuli na bobovou dráhu na Proseku, kde akce skončila.

pez, Marek Bruna, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události