Domácí

První čistě elektrické auto od Škody! Automobilka prozradila parametry

První čistě elektrické auto od Škody! Automobilka prozradila parametry
Zdroj: Škoda Auto

První čistě elektrické auto na baterie představila automobilka Škoda, jedná se o sportovně užitkový ENYAQ iV. Slibuje dojezd až 500 kilometrů, výkon by se měl vyšplhat až na 125 kW. Můžete si prohlédnout i siluetu auta.

Škoda v úterých vyrukovala se základními parametry elektrického bateriového SUV na bázi modulární platformy pro automobily (MEB). Jedná se o ENYAQ iV, první čistě elektrické auto automobilky a také vlajkovou loď značky.


Škodovka u nového SUV slibuje dojezd až 500 kilometrů v cyklu WLTP, tedy celosvětově odsouhlasený testovací standard měření. Maximální výkon by měl být 125 kW. "ENYAQ iV nabízí pohon zadních nebo všech kol, kromě toho jsou k dispozici tři velikosti baterie a pět výkonnostních stupňů," uvedla automobilka.

Související obsah

K dispozici je také náhled siluety nového SUV. "Krátká příď a protažená linie střechy dodávají vozu dynamický vzhled a zachovávají velkorysou nabídku prostoru, která je pro značku typická," popsala automobilka. Světová premiéra vozu je naplánovaná na 1. září 2020 v Praze, bude vyvrcholením 125 let dlouhé historie značky.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události