Domácí

Auto na plyn začalo hořet za jízdy na dálnici D8. Nebyl to první případ!

Dva požáry aut na plynový pohon během pouhých dvou dnů teď řešili hasiči na Ústecku. Jeden z automobilů začal hořet při jízdě na dálnici. Tu museli hasiči během likvidace požáru uzavřít.

Auto se vznítilo za jízdy na dálnici D8. Řidič stačil zastavit u dálničního sjezdu na Sulejovice a z auta utéct. Během chvíle bylo v plamenech. Hasiči požár zlikvidovali během několika desítek minut. Plynovou nádrž ochlazovali vodou a po dohašení ji uzavřeli, aby plyn nemohl unikat a případně nedošlo k výbuchu.


"Během dvou dnů jsme hasili dva požáry osobních aut na plyn. Příčiny požáru se vyšetřují u obou těchto případů,“ potvrdil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.


V pondělí shořelo auto na plyn v Děčíně, také tady zatím není jasná příčina. Podle hasičů bylo auto zaparkované a plameny poškodily i další zaparkované vozy.

Související obsah


Nejčastějšími příčinami požáru plynových aut bývá špatné zacházení v kombinaci se zanedbanou údržbou. Samovolně hasit bychom se měli pokusit jen malé plameny. "Platí obecná pravidla, pokud je požár v počátečním stadiu, vyplatí se ho hasit vlastními silami, pokud už je ve stadiu, kdy se rozhořel a je větší, tak je bezpečné od automobilu ustoupit a počkat na příjezd jednotky,“ dodal Marvan.


Pokud mají vozy na plynový pohon předepsanou údržbu, jsou podle odborníků stejně bezpečná jako jakákoli jiná spalovací auta.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události