Dálnice

Kamioňák ohrozil životy! Neděláte na dálnici stejnou nebezpečnou chybu?

Tohle bývá na českých dálnicích k vidění docela často. Bohužel. Řidič se vyřítí z nájezdu mezi ostatní auta, aniž by využil celé délky připojovacího pruhu. A bývají z toho velmi nebezpečně situace. Tak jako na videu pod titulkem článku, které zachycuje velmi riskantní manévr kamionu.

Kamion vjíždí na dálnici a z připojovacího pruhu si to hasí rovnou mezi projíždějící auta. Bezohledně, nesmyslně a hodně nebezpečně. Na videu z palubní kamery, je vidět, jak musel vzadu jedoucí osobák prudce brzdit. Kdyby nebyl prostor pro vybočení do levého pruhu, mohlo snadno dojít k vážné nehodě.

"Řidič kamionu svým manévrem ohrozil ostatní řidiče jedoucí v průběžném pruhu," uvedla mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

Související obsah

Podobné situace se na českých dálnicích odehrávají velmi často. Řidiči i v hustém provozu riskují, aby se co nejrychleji zařadili. Podle policie tuhle chybu dělá až 50 % šoférů. Policisté proto upozorňují řidiče, aby při nájezdu na dálnici využívali případně celé délky připojovacího pruhu.

Přesné znění paragrafu:

§12/7 z.č. 361/2000 Sb
Je-li pro zařazování do průběžného jízdního pruhu zřízen připojovací pruh, je řidič povinen před zařazením do průběžného pruhu užít připojovacího pruhu. Při zařazování z připojovacího pruhu do průběžného pruhu řidič nesmí ohrozit řidiče jedoucího v průběžném pruhu. Není-li připojovací pruh zřízen, je řidič povinen dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím v průběžném pruhu.

Související obsah

"Přestupci za uvedené jednání hrozí pokuta až do výše 2 tisíc korun a 5 bodů v bodovém systému," dodala Hyšplerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události