Policie

Čeho jsou řidiči schopní? Tenhle machr zkoušel převézt obří palmu!

Čeho jsou řidiči schopní? Tenhle machr zkoušel převézt obří palmu!
Zdroj: Polizei Saarland

Někteří řidiči mají vskutku šílené nápady. Osobními auty zkoušejí převážet třeba obrovskou vířivku, paletu cihel a naposledy dokonce čtyři metry vysokou palmu. Když tenhle náklad policisté spatřili, nejspíš se museli vzájemně přesvědčit, že se jim to nezdá…

Ulicemi městečka Saarlouis v německém Sársku si ti o víkendu šinul prazvláštní náklad. Policisté zastavili malou dodávku Peugeot Partner, které skrz střešní okno vyčuhovala obrovitá palma!

Pětapadesátiletý řidič to se svou troufalostí poněkud přehnal. Měl snad dojem, že si vysokého stromu nikdo nevšimne? To se tedy spletl… Policejní hlídka ho zastavila v sobotu ráno s evidentním podezřením, že jeho náklad přesahuje povolenou výšku. Na úvodní snímek se celá rostlina na výšku pořádně nevešla, tak si ji prohlédněte ještě jednou v plné kráse:

Posuvnou střechou vyčuhoval skoro celý kmen a koruna palmy. Strom byl zhruba v půlce zajištěn jen několika lany. "Ukázalo se, že přípustná výška vozidla 4,20 metru byla výrazně překročena a řidič nebyl schopen předložit zvláštní povolení," uvedla policie ze Saarlouis.

Související obsah

Troufalý řidič musel auto odstavit a nakonec si zajistil větší dodávku, která mu palmu převezla. Tentokrát už v leže. Policisté moc pochopení neměli a přestupek předali do správního řízení.

Kreativitě se meze nekladou

Policisté občas nestačí zírat, co všechno kreativní řidiči vymyslí. Tak třeba tady to šofér z Kanady zkoušel s vířivkou. S pomocí pár špalků a amatérsky stlučeného vozíku ji připojil za svůj stařičký sporťák:

Celý článek - ZDE.

Tady zase Škoda Octavia první generace posloužila jako náklaďák v Rumunsku - paleta cihel na střeše už pro ni ale byla trochu moc:

Celý článek - ZDE.

A tady ukázka české vynalézavosti - řidič z Opavy se posilnil francovkou a za stařičkou Felicii Combi zahákl prapodivný vozík – chybějící kolo suploval skateboard. Policisté tento pokus zastavili ještě před tím, než kutil stihl naložit svůj náklad:

Zdroj: Policie ČR

Celý článek - ZDE.

Šoféři mají bujnou fantazii nejen při převážení nákladů. Notnou dávku fantazie mnozí projevují i při úpravách svých vozidel- podívejte se na přehlídku několika kreativních tunningů:

Související obsah

Související obsah

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události