Bezpečnost

Tak tohle už je moc! Polák o tunu přetížil malý přívěs

Tak tohle už je moc! Polák o tunu přetížil malý přívěs
Zdroj: Policie

Troufalou vyjížďku podnikl minulý týden řidič BMW s polskou poznávací značkou na Ostravsku. Policisté se nestačili divit.

O celou tunu přetížil malý přívěs, na kterém za svým BMW táhl dodávku. A to nebylo všechno. Policisté šoférovi přičetli další přestupky.

Dálniční hlídka si stopla BMW s polskou značkou na Slovenské ulici v Ostravě, poblíž sjezdu z D1. „Po výzvě k předložení dokladů ukázal dvaatřicetiletý řidič cizí státní příslušnosti policistům řidičský průkaz, který měl pouze vyfocený ve svém mobilním telefonu. To, že nemá oprávnění k řízení přívěsu s tak těžkým nákladem, jej asi příliš netrápilo, stejně jako to, že přívěs přetížil o více než jednu tunu,“ vyjmenovala prohřešky policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Související obsah

Příliš velký vůz na přívěsu nebezpečně odlehčoval tažně zařízení. To výrazně snižuje brzdné účinky a lehce se mohlo stát, že by se přívěs utrhl.

Zdroj: Policie ČR

Na bočních sklech BMW u řidiče i spolujezdce byly navíc nalepeny neschválené zatemňovací folie, což se policistům tak nelíbí kvůli omezené viditelnosti ven i dovnitř auta. Řidič musel zaplatit 50 tisíc korun jako kauci, když se nedostaví k přestupkovému řízení, částka propadne jako pokuta.

Související obsah

„Všechny přestupky byly předány k projednání příslušnému správnímu orgánu obce s rozšířenou působností. Řidiči byla uložena kauce ve výši padesát tisíc korun a s ohledem na technický stav osobního auta byla tomuto vozidlu omezena technická způsobilost na třicet dnů,“ doplnila Sikorová výsledek Polákovy vyjížďky po Ostravsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bezpečnost

Důležité Události