Přestupek

Řidič ukázal na radar prostředníček. Soud mu napařil obrovskou pokutu!

Řidič ukázal na radar prostředníček. Soud mu napařil obrovskou pokutu!
Zdroj: Polizei Oberfranken

Šestadvacetiletého řidiče vyfotil radar na silnici poblíž bavorského Kulmbachu ve chvíli, kdy překročil povolenou sedmdesátku o 11 km/h. Normálně by si vysloužil pokutu pár stovek, jenomže mladík si neodpustil neslušné gesto. A za to to pořádně schytal.

Tvrdý trest vyfasoval mladý řidič BMW, který to v dubnu trochu přehnal s rychlostí na německé silnici mezi bavorskými městy Kulmbach a Mainleus. Radar mu naměřil 81 km/h v místech, kde je povolená sedmdesátka. Soud mu teď vyměřil pokutu 1500 eur, což je v přepočtu necelých 40 tisíc korun! Navíc mu na měsíc zakázal řízení, píše portál německé rozhlasové stanice Bayern 3.

Rychlost totiž nebyla hlavní problém. Šestadvacetiletý muž si neodpustil vulgární gesto - jakmile pochopil, že ho radar fotí, ukázal do kamery vztyčený prostředníček.

Související obsah

Za překročení povolené rychlosti by podle policie musel zaplatit 20 eur, tedy něco přes pět stovek. Ale za prostředník podle rozhodnutí okresního soudu v Kulmbachu zaplatí pětasedmdesátkrát víc! Dopravní policisté ho totiž udali za urážku úřední osoby.

Policie se tvrdým trestem pochlubila na sociálních sítích. A řada diskutujících počínání úřadů odsoudila. "Považuji za velmi zajímavé, že dopravní přestupek stojí jen zlomek toho, co směšný vztyčený prostředníček. Ukazuje to, jak jsou nastavené priority," zní jeden ze sarkastických příspěvků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Přestupek

Důležité Události