Zlínský kraj

Akční policejní offroad: Na kroskách a čtyřkolkách naháněli hříšníky v lesích

Dobrodružné vyjížďky na čtyřkolkách a terénních motorkách jsou v Česku stále oblíbenější kratochvílí. Bohužel někteří "piloti" řádí i tam, kde nemají co dělat. O víkendu si na takové hříšníky posvítili policisté v Bílých Karpatech. A museli absolvovat i offroadovou honičku.

Policisté vyrazili do offroadu. V lesích na Valašskokloboucku a Vizovicku naháněli na terénních motorkách a čtyřkolkách řidiče, kteří neoprávněně vjíždí do chráněných oblastí.

"Na základě řady podnětů a stížností na řidiče motorek a čtyřkolek, jenž neoprávněně vjíždí do lesů v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, proběhla v sobotu akce zaměřená na řádění těchto řidičů, kteří jízdou v lesích ruší lesní klid, ničí terény i lesní cesty," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Akce se zúčastnili policisté z valašskoklobouckého, vizovického, otrokovického, luhačovického a zlínského oddělení, dopraváci ze Zlína i letecká služba s vrtulníkem. Při kontrolách se zaměřili na dodržování lesního zákona, zákona o ochraně přírody a krajiny, zákona o myslivosti a zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Související obsah

Nejdřív skončil v jejich síti řidič Ocatvie, kterého zastavili mezi obcí Poteč a Nedašova Lhota. "Jevil známky požití alkoholu. dechovou zkoušku i odběr krve však odmítl, proto mu ve správním řízení hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na 2 roky," popsala mluvčí.

Pak už policisté zasahovali v terénu. U Lačnova načapali motorkáře, který nereagoval na pokyny k zastavení a snažil se na své terénní Kawasaki ujet po lesní cestě. Neujel. Policisté ho zastavili asi po kilometru, na záznam pronásledování se můžete podívat ve videu po titulkem článku.

Související obsah

"Tento řidič se dopustil hned několika přestupků: na motorce neměl registrační značku, nereagoval na výzvy policistů k zastavení a také porušil lesní zákon, za což mu ve správním řízení hrozí několika tisícová pokuta," doplnila Javorková.

Dalším hříšníkem byl řidič na motocyklu Jawa 555, kterého se hlídkám podařilo zastavit na louce mezi Lačnovem a Lidečkem kolem půl páté odpoledne. "I tento řidič porušil zákon tím, že vjel do lesa. Jeho přestupek bude řešit správní orgán," podotkla policejní mluvčí. "Vzhledem k nekázni řidičů motocyklů a řidičů čtyřkolek v lesích v našem kraji, budou obdobné akce v následujících měsících nadále probíhat, varovala.

Policisté při téměř sedmihodinové akci zkontrolovali také tři desítky řidičů, kteří se pohybovali po lesních cestách v souladu se zákonem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události