Domácí

Dálnice z Budějovic na jih se mění v realitu, stavět se budou tři úseky

Na jihu Čech má pokračovat stavba dálnice D3 od Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už vybralo projektanty, kteří budou na stavbu dohlížet. A ještě v letošním roce chce vypsat soutěž na stavební firmu.

Konkrétně se mají začít stavět další tři úseky mezi jihočeským krajským městem a Dolním Dvořištěm. Tam se dálnice D3 napojí na rakouskou rychlostní silnici S10. Ta už je v téměř celé délce hotova od roku 2015.

Ředitelství silnic a dálnic chce ještě v letošním roce vysoutěžit firmu, která začne stavět úsek D3 mezi Třebonínem a Kaplicí - jde o necelých devět kilometrů. V příštím roce pak chce ŘSD vybrat stavební firmu i na zbývající dva úseky od Kaplice k hranicím.

Související obsah

Aktuálně se okolo Českých Budějovic buduje přibližně 20kilometrový úsek. Problémová je ale stavba kilometrového tunelu Pohůrka. Kvůli nestabilnímu podloží už ŘSD posunulo termín jeho dokončení o rok. Nestabilní svah komplikuje stavbu také u Vidova a stavbaři si museli nechat dodělat dodatečný geotechnický průzkum.

Okolo Českých Budějovic by se měli řidiči po "dé trojce" poprvé projet za tři roky. Na hranice s Rakouskem pak o dva roky později.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události