Přejezd

Na opraveném přejezdu si řidiči ničí auta! Oprava stála 26 milionů

Silniční oprava za 26 miliónů korun může dopadnout naprosto katastrofálně. Přesně tolik totiž stálo zrekonstruování železničního přejezdu na Žďársku. Jenže kdo jej teď přejede, riskuje, že si vážně poškodí auto.

Tahle rekonstrukce se opravdu nepovedla. Na opraveném železničním přejezdu u obce Rovné na Žďársku jde o kola i podvozky aut. Přímo na asfaltu jsou dobře vidět rýhy od toho, jak si tu řidiči ničí svá auta.

Opravený je přitom přejezd jen pár týdnů. Už tu ale kvůli bezpečnosti museli snížit rychlost. Místní řidiči v obavě, aby si nepoškodili auta, raději porušují předpisy a jezdí přes přejezd v protisměru. Tam je povrch o něco rovnější.

Podle Správy železnic za vše může firma, která stavbu prováděla. „Jde o investici správy železnic za 26 miliónů korun, která ale prošla reklamací,“ říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl a jeho slova potvrzuje i mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová: „Firma, která přejezd rekonstruovala, nedodržela na projektované parametry.“

Související obsah

Už po neděli se tak na čtyři dny tahle frekventovaná silnice první třídy mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Novým Městem na Moravě znovu uzavře a přejezd se bude v rámci reklamace opět opravovat. Snad už se to napodruhé povede. Řidiči ale budou muset znovu místo zdlouhavě objíždět.

Podobně šikovní byli například i v Třebíči. Při rekonstrukci jedné křižovatky tam za provozu museli narychlo zúžit chodník, jinak by tam se nevešly třeba protijedoucí autobusy. A postavit tam "uměli" i kruhový objezd, na kterém se větší auta vůbec nevytočila. Autobusy jím musely projíždět v protisměru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události