Kuriozita

Ideál do města? Inženýr předělal pouťové autíčko, šokuje na silnici

Ideál do města? Inženýr předělal pouťové autíčko, šokuje na silnici
Zdroj: Wessex FM

Máte problémy s parkováním, potřebujete si občas prorazit cestu kolonou nebo se vejít do malé škvírky? Britský inženýr vymyslel ideální vozítko pro nástrahy městského provozu. Vyrobil ho z pouťového autíčka, které pořídil za necelých devět stovek na internetu.

Vynalézavý 53letý inženýr Chris Acock sestrojil vskutku originální vozítko. Na internetu si sehnal zrezivělé téměř rozpadlé autíčko z pouťového autodromu a zkombinoval ho s elektrickým skútrem, přesněji tříkolkou určenou pro seniory a invalidy. Stará pouťová atrakce stála v přepočtu zhruba 900 korun, tříkolka necelých šest tisíc.

Přestavba trvala pár týdnů, teď se Chris se svou partnerkou prohání v novém autíčku po poloostrově Portland v anglickém hrabství Dorset, píše portál místní rozhlasovbé stanice Wessex FM. Vozítko to umí rozbalit na 13 km/h, na jedno nabití ujede přes 30 kilometrů a všude vzbuzuje velký zájem.

"Vyrábím různé věci, všemožné bizarnosti. Tohle byl jen další krok," směje se Chris. Vozítko očesal až na skelet, připojil baterii, rozvedl kabely, zapojil nová světla, aby autíčko mohlo na silnice, a na stožár připevnil vlajku. Na kapotu nalepil jmenovku "Optimus Prime" podle jednoho z filmových Transformerů.

Engineer converts $40 fairground bumper car into 8mph road vehicle

This engineer converted a bumper car into road legal vehicle!

Zveejnil(a) Daily Mail dne Sobota 22. srpna 2020

"Teď je to náš nový způsob dopravy a zdá se, že autíčko vzbuzuje u lidí úsměvy, což je v téhle době důležité," řekl Chris pro deník Daily Mail. "Nejdříve tedy lidi šokuje, pak si ho ale chtějí fotit a obdivují ho," doplnila ho jeho přítelkyně Zarra.

Související obsah

Dvojice v pouťovém vozítku jezdí po obchodech nebo na jídlo či na kafe. Na "normální" cestování ale radši využívá svůj naprosto běžný Land Rover.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kuriozita

Důležité Události