Zahraničí

Řidič v tesle měl puštěný film a autopilota, smetl policejní vůz! FOTO

Řidič v tesle měl puštěný film a autopilota, smetl policejní vůz! FOTO
Zdroj: Twitter

Hodně kuriózní a zároveň nebezpečné chování řidiče řeší policie v Severní Karolíně ve Spojených státech. Ten si zapnul ve své tesle autopilota, úplně se přestal věnovat řízení a pustil si film. Podle očekávání to nedopadlo dobře.

Autopilot bez dozoru totiž udělal chybu a smetl na dálnici číslo 64 policejní vůz stojící na krajnici. Ten následně narazil do dalšího policejního auta zaparkovaného vedle," informuje portál Sky News.

Státní policista a zástupce šerifa okresu Nash vypověděli, že nehoda se stala v momentě, kdy na dálnici řešili srážku hlášenou dříve.

Související obsah

Podle místních médií tesla "řízená" Devainderem Golim nejprve nabourala do auta zástupce šerifa, to náraz odmrštil na služební vůz státní policie. Oba muže zákona smetla kolize na zem, naštěstí ale vyvázli nezranění.

Goli, který žije v hlavním městě Severní Karolíny Raleighu a pracuje jako lékař, si už vyslechl obvinění ze sledování televize při ovládání vozidla a z porušení takzvaného "uhýbacího" zákona. Ten řidičům ukládá, aby udělali místo vozidlům záchranářů či právě policistů. Není jasné, jak vysoký trest lehkovážnému šoférovi hrozí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události