Autonomní řízení

Selhání autopilota? Tesla vletěla přímo do převráceného náklaďáku!

Selhání autopilota? Tesla vletěla přímo do převráceného náklaďáku!
Zdroj: LTN / YouTube

Tesla Model 3 se řítí dálnicí přímo do převráceného nákladního auta. Těsně míjí zoufale mávajícího řidiče náklaďáku a vráží rovnou do překážky. Podívejte se na dramatické záběry z dálnice, která protíná ostrov Tchaj-wan.

Průmyslové kamery zachytily další selhání systému autonomního řízení ve vozech americké značky Tesla. Její Model 3 na tchajwanské dálnici vletěl přímo do nákladního vozu, který se chvíli před tím převrátil v rychlém pruhu. Nehoda se stala za denního světla a jasného počasí, podotýká webový motoristický magazín Jalopnik.

Systémy Tesly velkou překážku nejspíš vůbec neregistrovaly. A řidič se podle všeho vůbec nevěnoval tomu, co se děje před ním, přestože na to americký výrobce elektromobilů opakovaně upozorňuje - řidiči by měli i při zapnutém režimu autopilota držet ruce na volantu a sledovat provoz.

Související obsah

Podle záběrů to vypadá jen na zoufalý pokus o brzdění těsně před nárazem:

A tady je sestřih z tchajwanského zpravodajského portálu LTN:


Při nehodě se naštěstí nikomu nic nestalo. Model 3 to ale odnesl… Tchajwanská média informují, že za volantem seděl 53letý muž, který následně potvrdil, že zapnul autonomní mód. Spoléhal se, že vozidlo detekuje překážku a zpomalí. Sám začal brzdit pozdě.

Související obsah

Systém Tesly pro identifikaci překážek primárně používá kamery. I některé předchozí nehody ale naznačují, že technologie může mít za jasného dne problémy s rozpoznáním velkých světlejších nepohyblivých objektů.

Související obsah

Každopádně modely Tesly ani žádná jiná v současnosti dostupná auta nemohou oficiálně řídit zcela sama a lidé sedící za volantem nesmí ignorovat to, co se děje před nimi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události