Domácí

Sraz Alfy Romeo k příležitosti výročí značky. V Plzni se sjely desítky aut

Téměř dvě stovky automobilů italské značky se v sobotu představily na hlavním plzeňském náměstí. Sraz automobilů s duší, jak jim jejich fanoušci říkají, se konal u příležitosti 110. výročí značky.

Brera, 156, Mito, Giulietta. Tyto i řadu dalších typů mohli obdivovat návštěvníci největšího tuzemského srazu věhlasné milánské značky. "Registrováno jsme měli 250 účastníků, v současné době odhadem 170," řekl prezident Alfa Romeo Clubu Plzeň Jaroslav Jan.

Přijeli dokonce i fanoušci z Itálie. Asi nejvzácnějším kouskem z celého srazu byla Alfa Romeo Zagato z roku 1995. Celkem bylo vyrobeno 282 kusů a u nás jezdí jenom jeden.

Na sraz dorazily desítky let staré veterány, i auta zbrusu nová. "Tomuhle se říká Spider, první série. Byly vyráběné od roku 1966 do roku 1969, a ty jsou brány jako nejvzácnější," popsal jeden z vozů účastník srazu Radek Šťastný.

Související obsah

Další z účastníků se rozplýval nad AR Giuliou Quadrifoglio z roku 2018. "Má to 510 koní, jede to hodně přes tři sta," popsal TV Nova.

Majitelé těchto aut se na silnicích zdraví – zlé jazyky tvrdí, že proto, že se znají ze servisů. Řada účastníků srazu ale přiznala, že na Alfu Romeo nedají dopustit a jiné auto by ani nechtěli.

Na náměstí v Plzni se sraz konal teprve podruhé. Ten další by měl být zase po pěti letech.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události