Šumperk

VIDEO: Řidič se před hlídkou schoval v kukuřici. Našli ho snadno

Hned dva řidiče, kteří neměli za volantem co dělat, chytili policisté na Šumpersku. Jeden řídil pod vlivem drog a s vozem skončil v kukuřičném poli. Druhý chtěl před hlídkou ujet, místo toho ale auto převrátil na střechu.

Třicetiletý řidič na sebe upozornil na kruhovém objezdu v Zábřehu svým až příliš hlučným výfukem. Na výzvu policejní hlídky, aby zastavil, muž reagoval tak, že se snažil ujet. Když nevěděl, kam dál, zahnul do pole. Bylo ale po dešti, takže daleko nedojel. Auto skončilo zabořené v kukuřičném poli. “Zhruba po čtyřiceti metrech mu nezbylo, než vozidlo opustit a dál pokračovat po svých. V tu chvíli ještě neměl tušení, že už jej na druhé straně pole netrpělivě vyhlíží další hlídka,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

V autě uprostřed pole zůstala sedět jen spolujezdkyně, která tvrdila, že je jen stopařka a řidiče nezná. Třicetiletý muž skončil v poutech a po lustraci bylo jasné, proč se snažil z místa zmizet. Má udělený zákaz řízení až do roku 2027, řídil pod vlivem drog, a navíc nenastoupil do vězení.

Související obsah

Dalšího řidiče, který neměl za volantem vůbec sedět, zadrželi policisté u Studené Loučky na Mohelnicku. Ten hlídce také odmítl zastavit. Snažil se před ní ujet tak, že začal couvat. “Nezastavil se ani před hrozbou namířených střelných zbraní, kterou policisté využili jako donucovacího prostředku k zastavení vozidla. V couvání ale nebyl příliš zručný. Přibližně po dvou stech metrech najel s autem do příkopu, narazil do stromu a vůz přetočil na střechu,“ uvedla Vybíhalová. 

Řidiči se nic nestalo. Dechovou zkoušku odmítl. I tento muž má udělený zákaz řízení až do roku 2027. Nyní mu hrozí trest až dva roky za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události