Chomutov

Motorkáři uvízli v policejní síti. Tyto stroje nemají na silnicích, co dělat

V Chomutově řeší problém s bezohlednými motorkáři. Obyvatelé města si stále častěji stěžují na hluk, který ruší. Policie proto vyrazila do ulic a hned po pár minutách rozdávala pokuty.

Policisté v Chomutově šli najisto - na základě stížností obyvatel políčili na motorkáře, kteří se městem prohánějí na strojích určených výhradně do terénu.

Během kontroly projela policistům přímo před autem skupina řidičů na pěti motokrosových speciálech, které nemají na silnicích, co dělat.

Tyto stroje měly navíc upravený výfuk, dělají tak velký hluk, i když pomalu projíždejí obcí. “Pět řidičů motocyklů užilo k jízdě stroj, který nesplňoval podmínky k provozu na pozemních komunikacích. Přestupky těchto pěti cizinců vyřešili policisté na místě uložením pokut,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Související obsah

U dalších zastavených strojů policie našla upravené registrační značky tak, aby nebyly čitelné nebo byly ve špatném technickém stavu. V přestupkovém řízení hrozí řidičům takových motorek pokuta až deset tisíc korun a až roční zákaz řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události