Krimi

Nezvládl řízení, zničil nové semafory! Centru Pardubic hrozí kolaps

Dopravní kolaps čeká od pondělí centrum Pardubic. Může za to řidič luxusního vozu, který na křižovatce porazil semafor. Vyřadil tím ale z provozu síť navzájem provázaných semaforů v širokém okolí. Oprava bude trvat dva týdny.

Těžká noha na plynu a velmi chabé řidičovy reflexy poslaly drahý vůz na velkou opravu do servisu. Řidič málem zranil chodce a před čelním střetem s jiným autem ho zbrzdil bytelný semafor.


Na sociálních sítích si pak sypal popel na hlavu. “Já jsem zazmatkoval a špatně a příliš sešlápl plynový pedál. Z důvodu vysokého výkonu u tohoto vozidla jsem volant neudržel,“ napsal.


Muž podle policie dostal pokutu 1500 korun. Nikomu se nic nestalo, ale jediná šoférova chyba způsobila, že se Pardubice vrátily o desítky let zpátky. Všechny semafory v okolí přestaly fungovat.

Související obsah


Křižovatkou přitom projede denně více vozidel než na silnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové a dá se očekávat, že jízda městem ve špičce všedního dne bude boží dopuštění. Už v neděli nešlo všechno hladce. “Termín opravy se protáhne na dva týdny,“ řekla mluvčí Služeb města Pardubic Klára Sýkorová. Policie bude podle možností dopravu řídit.


Náhradní součástky se totiž musí objednat ze zahraničí. Zařízení bylo nové, technici ho sem umístili teprve na jaře. Shodou okolností jde o nejmodernější semafory ve městě. Mají v sobě zařízení, které mění barvy podle toho, jaká je v křižovatce doprava. Správce semaforů tvrdí, že zatím si nedokáže ani představit, jak vysoká bude škoda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události