Domácí

Muž se 4 promile kličkoval po silnici, z auta ho za jízdy vytáhli svědci! VIDEO

Podivně kličkující auto na Orlickoústecku vzbudilo pozornost ostatních řidičů. Muž za volantem Fiatu Punto se s vozem sotva trefil do jízdního pruhu, a nakonec zastavil uprostřed silnice. V tu chvíli ho vytáhla ven posádka auta, jehož kamera nebezpečnou jízdu zachytila.

Že je řidič punta namol opilý, prokázala dechová zkouška. Naměřená hodnota policisty zaskočila – 39letý cizinec nadýchal 4,22 promile. Aby toho nebylo málo, auto, ve kterém jel směrem na Králíky, mu navíc nepatřilo a neměl ani řidičský průkaz.

Při hazardní jízdě muži dělal společnost 30letý silně podnapilý spolujezdec. Muže zákona na řidiče zavolala posádka auta, které za pomalu kličkujícím vozem jelo. Celý incident zachytila palubní kamera.

"Cizinec si zřejmě v jedné z tamních obcí vzal bez vědomí majitele jeho osobní automobil značky Fiat Punto. S o devět let mladším podnapilým spolujedoucím vyrazil po frekventovaných silnicích I. třídy č. 11 a č. 43 směrem na Králíky," řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Související obsah

Nebezpečná jízda skončila v obci Červená Voda, kdy posádka druhého vozu řidiče vytáhla z auta. Využila toho, že cizinec jel extrémně pomalu, až nakonec téměř zastavil.

"Muži jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinů neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny u soudu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," dodala Vilímková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události