Domácí

Dva policisté zastavovali jen luxusní auta. Měli od řidičů brát úplatky

Dva policisty z jihočeské dopravní policie vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle vyšetřovatelů na dálnici D3 vyhledávali hlavně řidiče luxusních aut, kteří překračovali rychlost a od nich si pak brali úplatky.

S informací přišel web Novinky.cz. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zjistila, že dvojice policistů si měla vzít úplatek v nejméně deseti případech.

Podle mluvčí GIBS policisté záměrně překročení rychlosti nezaznamenávali způsobem, který by umožňoval uložení fotografických snímků se zaznamenanou rychlostí vozidel. Dělali to pouze pro svou potřebu a často si vybírali luxusní vozidla, jejichž řidiči výrazně překročili nejvyšší povolenou rychlost.

Oba si prý měli přijít na bezmála 26 tisíc korun. Vyšetřovatelům se podařilo získat záznam z kamer přímo ve služebním voze, které počínaní policistů natáčely.

Související obsah

Dva příslušníci policie jsou v tuto chvíli obviněni ze zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku v tzv. jednočinném souběhu s přečinem zneužití pravomoci úřední osoby ve formě spolupachatelství.

Za to jim může hrozit až desetileté vězení. Trestnímu stíhání neujdou ani řidiči, kterým za uplácení může hrozit pokuta, ale i trest až na šest let za mřížemi.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události