Nehoda

Dívky zemřely při přebíhání silnice. Policie rozhodla o řidiči, který je srazil

Dívky zemřely při přebíhání silnice. Policie rozhodla o řidiči, který je srazil
Zdroj: Profimedia

Policie ukončila vyšetřování tragické nehody, která se před rokem stala na okraji Přerova. řidič tam srazil dvě mladé dívky, které se rozhodly přeběhnout neosvětlenou silnici. Ani jedna z nich bohužel nepřežila.

Lipnická ulice je frekventovaná výpadovka z Přerova na Lipník nad Bečvou a Hranice. Dost lidí si ji přesto troufá přebíhat. Před rokem se to stalo osudným čtyřčlenné partě mladých lidí - zatímco dva chlapci stihli přeběhnout, dvě dívky už to nestačily.

Na neosvětleném a nepříliš přehledném místě je srazila modrá Škoda Superb. Tragická nehoda se stala kolem půl deváté večer ještě před značkou označující začátek obce, řidič tam tedy mohl jet devadesátkou. Střet s jeho autem mladé chodkyně nepřežily.

Policie tragédii vyšetřovala celý rok, dokonce v místech střetu provedla rekonstrukci. Teď rozhodla, že řidič žádný trestný čin nespáchal a případ odložila.

Související obsah

"V souvislosti s tragickou dopravní nehodou, která se stala 14. září loňského roku na ulici Lipnická v Přerově, při níž došlo ke smrtelným zraněním dvou dívek, jsme provedli řádné prověřování a po jeho ukončení jsme vydali usnesení o odložení věci," potvrdila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Rodiny obou dívek s takovým rozhodnutím nesouhlasí, podaly proto stížnost. "Spisový materiál byl postoupen na Okresní státní zastupitelství v Přerově spolu se stížnostmi, které si proti usnesení policejního orgánu podali rodinní příslušníci zemřelých dívek," dodala Zajícová. O stížnosti tak musí rozhodnout uvedené státní zastupitelství.

I kvůli tomu, že silnici často využívali chodci, nechaly úřady ceduli označující začátek obce posunout. Dnes už je místo tragédie součástí Přerova a jezdí se tam padesátkou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události