Krimi

Zkorumpovaní komisaři! Kriminálka popisuje výnosné podvody v autoškole

Kriminalisté zadrželi dva úředníky radnice ve Varnsdorfu na Děčínsku. Jedná se o zkušební komisaře, kteří měli dohlížet na správný průběh závěrečných zkoušek žáků autoškol. Podle vyšetřovatelů brali úplatky a závěrečné zkoušky falšovali tak, že řidičák dostali i neúspěšní studenti.

Obviněn byl také majitel autoškoly a žena, která měla úředníky podplácet. Zkušební komisaři si z ovlivňování závěrečných zkoušek udělali podle vyšetřovatelů výnosný byznys. Nyní čelí obvinění z přijetí 23 úplatků, zároveň měli závěrečné testy opravit více než sedmi stovkám žáků.

Při domovních prohlídkách u nich policisté našli milion korun a další cennosti. "Zahájili jsme trestní stíhání čtyř osob, které byly obviněny z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, přijímání úplatku a uplácení,“ uvedla mluvčí policie Jana Slámová.

Související obsah

Kromě komisařů vyšetřuje policie také majitele autoškoly a ženu, která měla úředníkům nosit úplatky. Za peníze měli upravit zkušební testy, aby prošel i žák, který v něm udělal chyby. Podle kriminalistů testy falšovali nejméně od začátku letošního roku. Oba úředníky kriminalisté zatkli přímo na pracovišti.

Související obsah

"U třech osob byl podán návrh na vzetí do vazby a ve věci stále probíhají úkony trestního řízení,“ dodává Slámová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události