Autoškola

Máma dvou dětí zvládla autoškolu až na 17. pokus! Řidičák ji rozbrečel

Máma dvou dětí zvládla autoškolu až na 17. pokus! Řidičák ji rozbrečel
Zdroj: Profimedia

Sedmnáct pokusů během 12 let potřebovala na to, aby udělala řidičák. Teď se to končeně jednatřicetileté mámě dvou malých dětí podařilo. Zkušební jízdu zvládla a dostala průkaz, který oplakala dojetím.

Poprvé selhala v roce 2008, pak to zkoušela ještě patnáctkrát v šesti různých městech. Marně. Už to vypadalo, že Britka Blessing Platinum-Williams nikdy řidičák nezíská.

Na sedmnáctý pokus to ale vyšlo. Po intenzivním kurzu ve Watfordu 31. července zvládla zkušební jízdu a dostala řidičák. "Bylo to hrozně náročné a stresující celé ty roky," přiznává novopečená řidička, že už propadala depresím. Teď se jí konečně ulevilo. "Ale radši se pořád ujišťuji, že jezdím opatrně, abych o řidičák zase nepřišla," cituje ji britský deník Daily Mail.

Během dvanácti let postupně zkoušela absolvovat autoškolu ve Wisbechu, Portsmouthu, Chichesteru, Barnetu, Chingfordu a Woodgreenu. "Zkoušela jsem to na tolika různých místech, protože mi bylo řečeno, že v oblasti je dobrý instruktor. Snažila jsem se najít místa, která měla údajně vyšší úspěšnost absolventů. Je to sice směšné, ale byla jsem opravdu zoufalá," vysvětluje Blessing. "Doufám, že můžu inspirovat ostatní lidi, aby se nevzdávali," dodává.

Související obsah

Neúspěšné pokusy prý ovlivnily i další stránku jejího života. "Měla jsem pocit, že ve všem selhávám a nemůžu s tím nic udělat. Někdy jsem ležela v posteli a brečela," popisuje mladá matka.

K úspěchu jí prý pomohla Bible a taky šikovný instruktor, který podle ní výrazně předčil všechny předchozí. V době pandemie, kdy byly ulice prázdnější, s ním absolvovala spoustu cvičných jízd. "Okamžitě zjistil, že vůbec neumím řídit. Myslel si, že jsem hrozná. Když mě požádal, abych se sama ohodnotila na stupnici od jedné do deseti, dala jsem si jedničku, nejhorší známku. A on souhlasil. Byla jsem nervózní, vyděšená z kruhových objezdů, moc jsem reagovala na ostatní řidiče," vypráví Blessing.

Nebyla připravená na to, aby vyjela sama na silnici, ale intenzivní trénink jí tentokrát pomohl. "Instruktor byl velmi analytický a měl stanovený postup, který jsem následovala. Dal mi naprosto jasné kroky, které musím postupně zvládnout," dodává novopečená řidička.

Během patnácti lekcí najezdila 30 hodin a u zkoušky pak uspěla. Daily Mail zveřejnil záběry, na kterých pláče dojetím. "Není to sen, je to realita," říká roztřeseným hlasem, když drží řidičák poprvé v ruce. Zároveň to s manželem i dětmi pořádně oslavila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události