Kuriozita

V plánovaném úseku D1 stál kamenný kříž, přemístění se řešilo tři roky

Kuriózní problém musel řešit přerovský magistrát. V trase plánovaného úseku dálnice D1 stál asi dvoumetrový kamenný kříž. Vyřešit tento problém ale trvalo dlouhé tři roky.

Kamenný kříž z roku 1943 zaměstnal nejednoho úředníka přerovského magistrátu. Ti prohledávali archivy a pátrali po jeho majiteli. Bez svolení by ho totiž město nemohlo jen tak přestěhovat.

"Po vlastníkovi tohoto kříže jsme pátrali od roku 2017 a protože se v průběhu tří let k tomu nikdo nepřihlásil, tzn., že tato věc jako opuštěná spadla do majetku města Přerova,“ uvedla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Související obsah

Kříž stál v místě, kudy povede dálnice. Magistrát oslovil církev, která ke kříži nenašla žádné dokumenty. Ozvala se i jedna žena, která tvrdila, že patřil její prababičce. Ani pátrání tímto směrem ale nikam nevedlo. Radní se s nechtěnou stavbou mohli vypořádat až po třech letech.

Kamenný kříž nakonec přerovský magistrát umístil asi půl kilometru za město, a to vedle silnice, která vede do Rokytnice.

Související obsah

Stavba českých dálnic někdy nabírá zpoždění třeba kvůli křečkům a dalším chráněným živočichům. Možná moc nechybělo a dálnici D1 u Přerova by zablokoval letitý sakrální symbol. Stroje by tu měly začít pracovat už příští rok.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kuriozita

Důležité Události