Karel Gott

Mercedes Karla Gotta se prodal za pár hodin. Přes neuvěřitelnou cenovku

Mercedes Karla Gotta se prodal za pár hodin. Přes neuvěřitelnou cenovku
Zdroj: Profimedia / Reezocar.com / Sbazar.cz

Šestnáct let starý Mercedes-Benz S 500 4Matic, který má nejato přes 220 tisíc kilometrů? Pokud byste stáli o takovou ojetinu, dala by se pořídit poměrně lacino - stála by maximálně kolem 150.000 korun. To by ale nesměla být po mistru Karlu Gottovi…

Tmavý Mercedes-Benz S 500 s pětilitrovým zážehovým osmiválcem s výkonem 225 kW, sedmistupňovou automatickou převodovkou, pohonem všech kol, automatickou klimatizací, CD přehrávačem a vyhřívanými sedadly v bílé kůži. Rok výroby 2014, najeto přes 223 tisíc kilometrů.

Ve své době velmi luxusní auto. Ale dali byste za takový Mercedes ještě dnes 649.000 korun? Sotva…

Přesto se tento týden jeden takový kousek prodal jen pár hodin poté, co jeho majitel pustil do světa inzerát s touto zdánlivě hodně přestřelenou cenovkou. Prodávaný kousek totiž v letech 2004 až 2011 patřil legendárnímu Karlu Gottovi (+80) a jeden z mistrových velkých fanoušků neváhal za jeho někdejší oblíbený vůz tak vysokou cenu zaplatit.

Související obsah

Majitel se auto rozhodl prodat necelý rok po mistrově smrti - inzerát se objevil na několika portálech, dokonce i v Německu. Na prodej byl už v srpnu, podle Reeezocar.com v přepočtu za zhruba 850.000 korun. Že jde skutečně o bývalou limuzínu Karla Gotta dokládal i malý techničák s jeho jménem.

Srpnová cena byla ještě moc vysoká, ale po výrazné slevě už se kupec našel. Podle prodejce si vůz pořídil zpěvákův fanoušek, který má vztah i k historickým autům.

Ivana Gottová před nedávnem zveřejnila nepoužité záběry z filmu Karel:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události