Karel Gott

Karel Gott měl rád rychlá i luxusní auta. V prvním se ani pořádně nesvezl

Karel Gott měl rád rychlá i luxusní auta. V prvním se ani pořádně nesvezl
Zdroj: Archiv Karla Gotta

Legenda české populární hudby zemřela v úterý 1. října krátce před půlnocí. K mnoha vášním Karla Gotta patřily i automobily. Rozhodně se v nich nevrtal, spíš si svoje auta užíval. Najezdil v nich tisíce kilometrů při cestách na koncerty, poměrně často je měnil. Vlastnil několik krásných kousků, i když některé z nich nedopadly moc dobře.

Karel Gott občas jezdil v obyčejných autech, například ve škodě Felicii nebo Citroënu Berlingo. Ale líbily se mu i velmi originální, drahé a také rychlé vozy. Ke konci svého života dával přednost luxusním mercedesům.

První auto si pořídil v roce 1963, tehdy mu bylo čtyřiadvacet. Deset let starý vůz amerického střihu Opel Kapitän si vyhlédl na jednom z prvních zájezdů s divadlem Semafor v Západním Berlíně. A pokusil se ho převézt domů.

Zdroj: WikiMedia Commons

Jenomže cesta dopadla zle. Podle historky, která se traduje, s ojetou limuzínou dojel jen do Drážďan, kde ho zradil motor. Zklamaná mladá hvězda dojela do Prahy vlakem. Navíc při pokusu o odtah jeho “nový” vůz naboural do auta, které ho táhlo. Karel Gott tak uhradil opravu a Kapitäna zase prodal, aniž by se s ním v tehdejším Československu projel.

Související obsah

Pak už si kupoval výhradně nové vozy a většinou západní provenience. Díky neuvěřitelné popularitě si to pochopitelně mohl dovolit.

Pořídil si tehdy velmi drahé kousky: Saab 96 V4 a také krásnou a rychlou Alfu Romeo GTV 2000. Jenomže ani tohle silné kupé neskončilo dobře. V roce 1973 s ním Karel Gott na mokré silnici u Nového Strašecí havaroval. Dokonce se vypráví, že si zachránil život skokem od volantu na zadní sedadla. Auto udělalo několik kotrmelců, střechu to promáčklo dovnitř a zpěváka museli vyprostit hasiči. Vyvázl jen se zraněnou nohou (foto po nehodě v úvodu článku).

V roce 1977 si Gott pořídil první Audi, pak se ale na čas znovu nechal zlákat rychlostí - dalším rychlíkem v garáži Zlatého slavíka bylo Porsche 911. S Carrerou 3.2 G50 křižoval i dálnice v Německu, kde v 80. letech minulého století už také jeho hvězda zářila naplno.

Oblíbený a bohatý zpěvák pak řídil i sportovně laděný sedan Mercedes-Benz 190 2.3-16. Možná díky němu si našel cestu právě k mercedesům.

Zdroj: Profimedia

Dál už se ale vydal spíš cestou luxusu a pohodlí - pořídil si Mercedes třídy S a značce s třícípou hvězdou už zůstal věrný. Vystřídal několik generací. V mercedesech ho vozil i jeho dlouholetý řidič a kamarád Olda Havránek.

Související obsah

Občas si ale hvězda užila i obyčejná auta. Řidič ho občas vozil v Citroënu Berlingo, sám Mistr si pochvaloval dokonce první generaci Škody Feliciia, se kterou se mu prý v Praze výborně parkovalo.

V garážích Gottových se postupně střídaly i další vozy. Zpěvákova manželka Ivana jezdila v Mercedesu třídy R i v Audi A4. S “audinou” ostatně mnohonásobný Zlatý slavík zažil další nehodu - v roce 2008 se v centru Prahy střetl s jiným autem, které riskantně přejíždělo do protisměru.

Zdroj: Profimedia

Před pěti lety mu zase nedal přednost řidič Škody Octavie a při lehké srážce poničil Gottův luxusní kombík Mercedes R350. Zpěvák, kterému v té době bylo 75 let vyřešil střet s naprostým přehledem, ani nevolal policii a s viníkem jen sepsal dokumenty pro pojišťovnu. “Ráno jedu dál,” hlásil…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události