Ford

Zbláznili se? Hasiči totálně zničili nejvýkonnější Mustang-Shelby GT500

Zbláznili se? Hasiči totálně zničili nejvýkonnější Mustang-Shelby GT500
Zdroj: Deaborn Fire Department

Ford Shelby GT500 je nejvýkonnější Mustang historie - pod kapotou má motor V8 o objemu 5.2 litru přeplňovaný kompresorem s výkonem 760 koní! Jeden takový "drsňák" se nedávno dostal do rukou hasičů. A skončil hodně špatně…

Nejnovější Foru Mustang Shelby GT500 stojí v přepočtu zhruba 1,7 milionu korun. Na tomhle kousku je podle fotky extra výbava: karbonové a závodní prvky za skoro půl milionu navíc (20palcová kola, zadní křídlo a sedačky Recaro). Když se připočítají designové úpravy, mohla by cena podobného kusu snadno překonat dva miliony korun.

A jak tohle konkrétní auto dopadlo? Takhle:

Na kusy ho rozervali hasiči ze sboru Dearborn v Detroitu, hlavním městě amerického automobilového průmyslu. Zmíněný kousek totiž dostali od Fordu jako dárek - aby si na něm natrénovali vyprošťování osob z podobných výkonných vozů. Rozřezat moderní auto s airbagy, veškerou kabeláží a vyztuženou konstrukcí, není zas tak jednoduchý úkol, podotýká portál Autoblog.com.

Hydraulické nůžky se na Mustangu fatálně podepsaly - přišel o střechu, dveře, polovinu kapoty…

"Skoro nám to zlomilo srdce," přiznávají na Facebooku hasiči z Dearbornu. Při pohledu na obrázky, srdce automobilových nadšenců opravdu trpí. Uklidnit je však může fakt, že nešlo o produkční vůz, nýbrž o takzvanou "mulu", tedy předprodukční prototyp, který by se nejspíš na silnice nikdy nepodíval, protože ani není schválený pro běžný provoz.

Takové kusy se po dokončení vývoje většinou stejně likvidují, takže není třeba plakat. Na druhou stranu i první prototypy mohou mít postupem obrovskou sběratelskou hodnotu. Tenhle Mustang už každopádně žádný nadšenec dohromady nedá…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události