Nehoda

Náklaďáku se za jízdy uvolnila dvě kola. Hnala se přímo mezi domy!

Náklaďáku se za jízdy uvolnila dvě kola. Hnala se přímo mezi domy!
Zdroj: Policie ČR

Řidič nákladního auta si nezkontroloval dotažení šroubů kol a přímo na průtahu v Lanškrouně mu ze zadní nápravy "odjela" dvě kola, která se nekontrolovatelně řítila směrem k domům. Naštěstí to odnesla "jen" dvě zaparkovaná auta.

Musela to být pořádná šlupka…zaparkovaná Honda CR-V přišla o kompletní přední plasty, nedaleko zaparkovaný kombík BMW 320 D má slušnou promáčklinu ve dveřích - podívejte se ve fotogalerii na konci článku.

Škodu policie předběžně vyčíslila na 100 tisíc korun. Způsobily ji dvě těžká kola z náklaďáku, která se ve čtvrtek po šesté hodině ráno řítila po Nádražní ulici v Lanškrouně. Naštěstí to odnesla "jen" ta dvě zaparkovaná auta.

"Osmačtyřicetiletý řidič „náklaďáku“ si nezkontroloval dotažení šroubů kol a při jízdě se mu nejprve úplně povolily šrouby a poté upadla ze zadní nápravy dvě levá kola," popisuje policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Související obsah

Než se letící kola zastavila o zaparkovaná auta, urazila několik desítek metrů.

Řidič náklaďáku prošel bez problémů dechovou zkouškou na alkohol, ale pokutě se nevyhnul.

Související obsah

"Až v následujících dnech budete vyměňovat letních pneumatiky za zimní, nezapomeňte si zkontrolovat dotažení šroubů všech kol. Zvýšíte tím bezpečnost nejen svou, ale i ostatních účastníků silničního provozu," podotýká Vilímková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události