Krimi

Zdrogovaný řidič ujížděl 30 kilometrů, pak ignoroval namířenou zbraň!

Dramatickou honičku natočily policejní kamery v Liberci. Jednatřicetiletý řidič u nákupního centra odmítl policistům ukázat doklady a tím odstartoval nebezpečnou jízdu dlouhou 30 kilometrů.

Stalo se to krátce před desátou na parkovišti u libereckého nákupního centra Géčko. Policisté tu chtěli zastavit a zkontrolovat auto s německou poznávací značkou.

Řidič zastavil, ale byla to jen finta, jak získat čas. Když policista vystoupil, jednatřicetiletý muž dupnul na plyn. Honička pak pokračovala na kruhový objezd, kde šofér najel na rychlostní silnici ve směru z Liberce na Děčín. Jel velmi riskantně až 160kilometrovou rychlostí.

Prohnal se obcemi Jitrava, Rynoltice i Lvová, nebezpečně předjížděl vozidla přes plnou čáru a ohrožoval ostatní řidiče. Policisté předpokládali, že se pokusí v Jablonném v Podještědí sjet k petrovickému přechodu u hranic se Saskem.

Související obsah

Přes vysílačky se spojili s kolegy, kteří na odbočce vytvořili pohyblivý zátaras. Jeli středem silnice pomalou jízdou a řidiče před sebe nepustili. Zezadu vše jistila pronásledující hlídka. Pokusy šoféra o předjetí policistů selhaly. Nakonec musel zastavit. Pak odmítal vystoupit a nereagoval ani na namířenou střelnou zbraň. Policisté ho nakonec z auta museli vytáhnout za pomoci chvatů.

"Byl pod vlivem drog, Odmítl odběr krve. A případ proto bude řešen ve správním řízení," přiblížila policejní mluvčí Ivana Baláková. Muži tak hrozí pokuta 50 000 korun a zákaz řízení.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události