Domácí

Řidiče na dálnici D11 překvapil stopař! Nakonec skončil v poutech

Na 50. kilometru dálnice D11 překvapil právě jedoucí řidiče stopař. A nenechal toho ani ve chvíli, kdy mu v tom chtěla policie zabránit. Nakonec skončil v poutech a teď mu hrozí pokuta.

Ačkoli si řidiči možná mysleli, že mají halucinace, stopař byl skutečný. Hned několik lidí volalo na policii. Minuly ho desítky kamionů i rychlých aut.

"Pokud dojde ke střetu, v tak velké rychlosti jsou následky fatální," zhodnotil dopravní policista Richard Hušek.

"Nechtěl opustit dálnici, kladl odpor při zajištění, choval se vulgárně," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

A tak se stopař sice vezl, ale spoutaný. Ve správním řízení mu hrozí desetitisícová pokuta. U 39letého muže byly dechová zkouška i test na drogy negativní.

Po dálnici se můžete pohybovat ve chvíli, kdy má váš automobil technickou závadu. Nejdřív si ale musíte obléct reflexní vestu a poté umístit trojúhelník sto metrů od vozidla.

Související obsah

Největším nešvarem na dálnicích ovšem stále zůstává jízda v protisměru. Děje se to stále častěji. Na vybraných místech proto stojí nové značky.

Nebezpečný byl ale také například kombajn, který se před několika lety ploužil mezi Prahou a Hradcem Králové . Loni se zase na dé jedničce u Prahy za tmy proháněla elektrická tříkolka pro handicapované. Muž s ní vyrazil pro benzín do kanystru.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události