Dálnice

Řidiči si chvíli odfrknou, silničáři na D1 vyhlásili pauzu. Kdy bude hotovo?

Letošní stavební sezona na dálnici D1 byla rekordně dlouhá a rekordně otravná. Rekordní byl i počet omezení - modernizace probíhala na 7 úsecích, celkem na 71 kilometrech z celkových 160 kilometrů mezi Mirošovicemi a Kývalkou, kterých se modernizace D1 týká. Teď si dají dělníci na chvíli pauzu.

Silničáři vyhlásili zimní pauzu a dočasně zastavili práce na modernizaci D1. Na čas tak bude dálnice průjezdná v plné šíři.

"Letošní stavební sezona na dálnici D1 byla velmi náročná, a to jak z pohledu řidičů, kteří museli snášet rekordní množství omezení, tak z pohledu stavbařů, kteří se museli vypořádat s dopady nákazy covid-19, ať už se jednalo o různá vládní opatření nebo úbytek pracovních sil ze zahraničí. Za to, že nelehké podmínky všichni zvládli, chci poděkovat řidičům i stavbařům. V příštím roce už bude situace přece jen jednodušší,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Související obsah

V polovině října již bylo uvedeno do provozu 10 kilometrů na úseku 7 mezi Souticemi a Loktem. V listopadu bude zprovozněn celý pětikilometrový úsek 19 okolo Velkého Meziříčí a 6 kilometrů úseku 12 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. V letošním roce tak bylo plně dokončeno a zprovozněno celkem přes 21 kilometrů zmodernizované dálnice D1.

Na jaře se ale práce znovu rozběhnou na plno - v roce 2021 zbývá modernizovat necelých 50 kilometrů. Ministerstvo slibuje, že 8 z nich bude dokončeno hned na jaře, a to bez větších omezení pro řidiče. "Fakticky tak budou v příštím roce probíhat práce už jen na 4 úsecích v délce zhruba 41 kilometrů," dodává.

Související obsah

Stále tak prý platí, že modernizace bude hotova v říjnu 2021. "Budeme tlačit na to, aby alespoň část z nedokončených úseků skončila ještě dříve, řekněme v září," dušuje se ministr Havlíček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události