Pojištění

Tomu se říká špatný den. Muž přišel o auto 30 vteřin poté, co ho koupil!

Tomu se říká špatný den. Muž přišel o auto 30 vteřin poté, co ho koupil!
Zdroj: Northampton Hub Specials / Twitter

Všichni máme občas špatné dny. Ale tak špatné, jako tenhle chlapík z anglického Northamptonu? Pořídil si ojetý Renault Mégane, ale za volantem nestrávil ani minutu. Policie mu auto záhy zabavila.

Několik zásadních chyb v rychlém sledu připravilo muže z britského Northamptonu o auto, které si právě pořídil.

Chybou první bylo, že nedal přednost policejnímu autu. Na křižovatce se s ním téměř srazil, policisté museli dupnout na brzdy, ke srážce chyběly centimetry. Muži zákona samozřejmě zbystřili, řidiče zastavili a zkontrolovali. Třicetiletý šofér jim sdělil, že ojetý Renault Mégane právě před 30 vteřinami za rohem koupil.

Policisté to ověřili, ale zároveň přišli na na chybu číslo dvě - muž jaksi zapomněl auto pojistit. Nebo spíš doufal, že si svého renaulta zvládne převézt domů a pojistku vyřídí později. Risk mu nevyšel.

Mégan jel 30 vteřin bez povinného ručení, což policistům stačilo k tomu, aby vůz zabavili. Infomuje o tom místní portál Northantslive, ale zpráva zaujala i některá americká média.

Související obsah

Policie v hrabství Northamptonshire zrovna vede kampaň za bezpečnost silničního provozu s cílem snížit počet obětí na silnicích. A mimo jiné si posvítila právě na řidiče bez předepsaných dokladů - od zahájení akce už zajistila 64 nepojištěných vozidel a 19 řidičů, kteří sedli za volant bez řidičáku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události