Nehoda

Proboha, co dělal? Řidič luxusního porsche si uřízl pořádnou ostudu!

Proboha, co dělal? Řidič luxusního porsche si uřízl pořádnou ostudu!
Zdroj: Twitter

Pomaloučku přijíždí na příjezdovou cestu, stoupá do strmého kopce, zastavuje… A pak to přijde. Luxusní superauto Porsche Taycan z ničeho nic vystřelí vpřed, narazí do zaparkovaného SUV a zřítí se ze zídky přímo na střechu dalšího vozu.

Záběry kuriózní nehody z anglického pobřežního městečka Manningtree obletěly svět a na sociálních sítích je z nich virál. "Proboha, co řidič za volantem dělal?" ptají se všichni.

Elektrické Porsche Taycan je krásné, luxusní auto se všemožnými technickými vychytávkami. Ani ty však kolizi nezabránily. Tento konkrétní vůz si podle britského bulváru majitel pořídil za 83 tisíc liber, v přepočtu zhruba 2,5 milionu korun. Pouhých pět dní před šílenou nehodou.

Podle britského deníku The Sun s ním pak předvedl nejhorší parkovací manévr "ever". Posuďte sami - tohle jsou záběry, které na Twitteru zveřejnil britský závodník a šampion cestovních vozů Matt Neal:

A tady je celé video z kamery umístěné na sousedním domě i s pomalým opatrným nájezdem na příjezdovku:

"Je mi toho chlapa líto. Byl na návštěvě u mého souseda. Slyšel jsem hlasitou ránu a šel nabídnout pomoc, abych se ujistil, že je v pořádku," cituje The Sun muže ze sousedství. "Byl docela otřesený. Měl několik boulí a modřin, ale byl v pořádku," popsal svědek.

Související obsah

Zdraví je samozřejmě přednější, ale tu ostudu si šofér nového Porsche za rámeček nedá. Navíc škoda půjde do stovek tisíc. "Vypadal jako opravdu milý, upřímný člověk," dodal na adresu nešťastného řidiče muž, který byl u nehody mezi prvními.

Podle dohadů většiny fanoušků modelu Porsche Tycan na jejich internetovém fóru řidič ještě nebyl dostatečně zvyklý na svoje nové velmi výkonné auto s automatem a prostě si spletl plynový a brzdový pedál, které jsou v tomto autě dost blízko u sebe. Pravděpodobně v tom hrál roli i asistent rozjezdu do kopce, který drží auto podobně jako ruční brzda, dokud nesešlápnete plyn. A to šofér udělal nejspíš moc prudce.

Související obsah

Taycan je dvoutunové superauto, ve verzi Turbo S dokáže vystřelit z nuly na stovku za 2,8 vteřiny, výkon dvou elektromotorů dosahuje 750 koní je přenášený na všechny čtyři kola. České ceny začínají na necelých 2,9 milionu u základní varianty 4S, verze Turbo už stojí přes 4 miliony a nejvýkonnější Turbo S o další milion víc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události