Silnice

VIDEO: Hrozivá nehoda kamionu! Odhaluje velký nešvar českých silnic

Málo široká vozovka, poničené krajnice, popraskaný nebo úplně chybějící asfalt, absence vodorovného značení. To jsou nešvary českých cest. Nebezpečné úseky jsou častější na silnicích nižších tříd, ale občas vyděsí řidiče i na frekventovaných trasách první třídy a někdy dokonce i na nově zrekonstruovaných úsecích. Stačí, když se kamion nebo autobus musí vyhýbat protijedoucímu autu, může to skončit tragédií.

Na nestabilní nebo děravé krajnici si můžete snadno poničit auto. A může se stát i něco mnohem horšího - důkazem je hrozivá nehoda kamionu, kterou zachytila palubní kamera u Miletína na Jičínsku. Podívejte se v úvodním videu.

Tahač s cisternou se musel vyhýbat dodávce. Dostal se až k okraji a krajnice naložené silo neudržela. "Poté, co ho vyškubnul zpět na cestu, tak ho to vyhodilo na druhou stranu," popsala nehodu kolegyně profesionálního šoféra, který kamion řídil

Související obsah

Kamion šel okamžitě do vývrtky a převrátil se napříč celou vozovkou. "Kolega je naštěstí v pořádku, tahač je na odpis," doplnila žena. Tahač cisternu udržel, jinak by nejspíš převálcovala kabinu a následky by byly mnohem horší.

Štěstí měl nejen řidič za volantem kamionu, ale i ostatní šoféři, kteří stihli zareagovat a dobrzdit.

Související obsah

Právě při míjení náklaďáků nebo dodávek mohou na úzkých úsecích českých silnic vznikat hodně nebezpečné situace. "Krajnice z recyklátu. Stačí se dotknout a jde to. Aspoň že to dopadlo "jen" takhle," komentoval záběry jeden z řidičů. Riskantní jsou některé úseky nejen pro kamiony, ale třeba i autobusy. Když se krajnice utrhne, dochází k velmi vážným nehodám. Tady je několik případů z poslední doby:

Začátek prosince - 29 zraněných poté, co se pod autobusem propadla krajnice na Jihlavsku:

Související obsah

Začátek listopadu - krajnice nevydržela pod hasičskou cisternou na Rokycansku:

Související obsah

Začátek října - autobus plný cestujících zůstal viset ve vzduchu nad utrženou krajnicí na Benešovsku:

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události