Domácí

Silnici opravovali skoro rok. Když ji otevřeli, řidiči se nestačili divit!

Silnici opravovali skoro rok. Když ji otevřeli, řidiči se nestačili divit!
Zdroj: Spolek Jinonice

Téměř tři čtvrtě roku čekali lidé projíždějící Prahou 5 na opravu silnice v ulici Klikatá, která dle mínění místních připomínala spíše tankodrom. Ani po několikaměsíční rekonstrukci ale není vidět rozdíl. Díry zůstaly, a dokonce přibyly nové. Podívejte se na snímky nepochopitelné "rekonstrukce".

Silnice, kterou denně využívají stovky řidičů jako náhradní trasu za přetížené radiály na Praze 5, byla po velkou část roku 2020 uzavřená kvůli opravě vodovodu a kanalizace. A šoféři i místní lidé se dlouhé měsíce nemohli dočkat, až uzavírka skončí.

Čekali totiž, že ulice Klikatá v pražských Jinonicích, bude po nekonečné opravě jako nová - měla dostat novou vozovku, vzniknout měl přechod pro chodce se světelnou signalizací, v plánu byly zpomalovací prvky a parkovací místa. Nic z toho se ale nestalo a silnice je ve stejně otřesném stavu jako před "opravou".

"Podle původního zadání měla Technická správa komunikací (TSK) zabezpečit nejen rekonstrukci inženýrských sítí, ale též dočasnou úpravu pozemní komunikace tak, aby byla provozuschopná do kompletní renovace vozovky, která měla proběhnout v jarních měsících roku 2020. K tomu však dosud nedošlo. Podle TSK je na vině dodavatel pozemních prací, který údajně nesplnil podmínky výběrového řízení vyhlášeného městskou společností," tvrdí předseda dopravního výboru městské části Praha 5 Jan Panenka.

Související obsah

Zuří také ti, kteří v okolí Klikaté bydlí, nebo tudy projíždí. Podle vyjádření Spolku Jinonice na facebooku budou práce na rekonstrukci trvat do ledna 2022. Původně přitom měly být hotové už na jaře 2020. Opravy budou podle Panenky pokračovat i letos. To ale zejména řidiče příliš nepotěšilo.

"Doporučuji k jízdě jen s SUV, nákladním či terénním vozidlem, nebo vozidly vojenské techniky," radí v diskuzi na sociální síti zklamaný uživatel. "Jediné, co tam bylo nové, je asi tak pět stovek děr. Paráda, jen co je pravda," připojil se další diskutující Josef.

Podívejte se sami, jak to v Klikaté vypadá "po opravě:

"Hrůza. Ostuda!" nešetří kritikou řidiči. A některým bylo prý z pohledu na výsledek rekonstrukce zle. "Jel jsem tam a chtělo se mi brečet a zvracet," svěřil se další kritik.

Podle vyjádření jedné z místních obyvatelek byl důvodem zastavení prací na obnově vozovky nedostatek peněz. "Dělníci ze stavby říkali, že musí končit, protože prý došly peníze. V lednu se vrací do Markovy, prý doufají, že by ten kousek Klikaté, co tam kus asfaltu chybí, dodělali při tom. Nevím, co si o tom mám myslet," popsala na sociální síti. Ulice Markova se na Klikatou napojuje.

Místní se opravené Klikaté zatím nedočkali:

Zdroj: Google Maps
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události