STK

Pozor, chystá se zpřísnění technické. Některá auta na STK neprojdou!

Pozor, chystá se zpřísnění technické. Některá auta na STK neprojdou!
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Na stanicích technické kontroly zřejmě budou posuzovat novou položku. Ministerstvo dopravy chce nechat měřit i hlasitost vozidel, informoval portál Českého rozhlasu.

Při technické prohlídce bude v budoucnu techniky zajímat, jak moc hlučné je vaše auto nebo motorka, píše iRozhlas.cz. Ministerstvo tímto krokem chce regulovat provoz aut a motorek s tuningovou úpravou výfuku nebo motoru, které jsou moc hlučná a nesplňují hodnoty hluku dané výrobcem.

Technickou takto upravená auta i motorky bez jiných závad dosud bez problému dostávají, stanice technické kontroly ani nemají, jak hlučnost měřit. Nemají na to přístroje ani metodiku.

Související obsah

To se ale má změnit. „Ukazuje se, že zejména pro hlučné motocykly a některá tuningová vozidla je potřeba přidat další stupeň kontroly," potvrdil pro Český rozhlas mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka s tím, že metodika bude vycházet z evropské směrnice a speciální hlukoměry ministerstvo vybere, až bude mít pohromadě podrobné technické požadavky. Vše má být připraveno do dvou let.

Související obsah

Potom by technici kromě všech dosavadních položek musel měřit i to, jak hlasitý je projev každého vozidla.

Pozor na propadlou technickou, prodloužení platnosti vás nezachrání:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události