Domácí

Most po rekonstrukci vydržel pár měsíců, už teď se projevují vážné problémy

Už po dvou a půl měsících od dokončení generální rekonstrukce se na nejvyšším dálničním mostě u nás projevují vážné technické a stavební závady. V jednom z jízdních pruhů jsou propadliny a vozovka tak bude muset projít další opravou.

Vozovka se propadá po celé délce mostu v pravém pruhu ve směru na Brno, a to v pravidelných rozestupech. Na některých jsou díry v asfaltu hluboké i několik centimetrů.

Podle předběžného prověřování by mohlo jít o závadu při pokládání asfaltového koberce. Propadliny jsou v pruhu, kde byla přes léto umístěna provizorní svodidla. Je možné, že asfalt jejich nápor ve spojení s vysokými teplotami nevydržel.

Práce na mostě ještě ani úplně neskončily a už bude opravován znovu. "Most Vysočina jsme ještě po jeho modernizaci nepřevzali. Poruchy, které na mostě jsou, bude opravovat zhotovitel," sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Související obsah

Přitom 76 metrů vysoký a 430 metrů dlouhý most otevírali s velkou pompou dokonce za účasti premiéra Andreje Babiše a ministra dopravy Karla Havlíčka teprve na konci loňského listopadu.

"Je to unikátní stavba a je to typická česká inženýrská škola," nechal se tehdy slyšet Havlíček. Opravit by poškozený dálniční povrch měla stavební firma na jaře.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události