Auto

Znáte starý dobrý trik s víčkem od nádrže? Řidiči nad ním pořád žasnou

I po spoustě najetých kilometrů se dají na autě objevit věci, které máte celý život před očima, aniž byste si jich všimli. Dokazuje to video, které nadšeně sdílí řidiči na sociálních sítích. Přitom neukazuje nic zas tak převratného, jen starý dobrý trik s víčkem od palivové nádrže.

Možná to znáte, ale možná vás to překvapí stejně jako mnohé další řidiče, a to i ty zkušenější. Existuje takový malý praktický trik, který můžete využít při každém tankování.

"Osmatřicet let na Zemi a teprve teď jsem se naučil tohle," říká muž na videu, které zveřejnil na sociální síti TikTok. Ukazuje při tom věc, kterou má většina řidičů po ruce pokaždé, když tankují - praktický držáček na víčko od nádrže.

Většina aut má podobný držák na vnitřní straně krytu, kterým se víko nádrže přiklápí. Když držáček použijete, víčko nebude volně plandat a bouchat o karoserii.

Že to je stará finta? Je, ale řadě motoristů evidentně pořád není známá. Dokazují to i vzkazy a komentáře ze sociálních sítí. "Ne, já nic takového nemám," tvrdí po shlédnutí prvních záběrů další muž. A hned utíká ke svému autu, aby se přesvědčil. I on držáček na víčko nakonec najde, byť v trochu jiné podobě. Na dalším autě už sice není držák, ale jen háček, na který lze víčko zavěsit, i tak muž žasne. "Jak je možné, že jsem to nevěděl? Vždycky jsem víčko nechával jen tak viset a klepat o auto," diví se.

Související obsah

Video s tímto jednoduchým trikem má tisíce lajků a další lidé potvrzují, že o praktickém držáčku dosud neměli tušení. "Já jsem na Zemi 51 let a taky jsem se to naučil právě teď," podotkl v komentáři k videu další řidič.

Související obsah

Tak co, věděli jste, že máte na autě tuto praktickou pomůcku? Na různých typech a modelech vozů jsou držáčky trochu jiné.

Takto například vypadá háček na některých toyotách:

Takto víčko zavěsíte na současných škodovkách (video):

 

Takto se dá víčko zavěsit i na starších typech škodovek nebo volkswagenů:

Na některých vozech se dá víčko zaháknout v horní části krytu nádrže:

Na jiných ve spodní:

A na dalších autech jen tak zavěsit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události