Domácí

Kousek od tragédie! Kamera natočila nebezpečné předjíždění kamionu

Jen díky velkému štěstí a šikovnosti jednoho z řidičů neskončila tragédií nebezpečná situace na Pelhřimovsku. Předjíždějící kamion tam ohrozil auto v protisměru. Jeho manévr zachytila palubní kamera.

Přímo proti osobnímu autu jede kamion, který v tu chvíli nebezpečně předjíždí jiný. Šlo o vteřiny a centimetry. "Měli jsme štěstí, že jsme se schovali za svodidla, která v tom místě končila, jinak to asi špatně dopadlo," uvedl pan František, řidič osobního auta. Incident se odehrál u obce Kámen na Pelhřimovsku, podle dopravních expertů jde o jasné porušení předpisů.

Pokud by řidič neuhnul ke krajnici, hrozilo mu velké nebezpečí. "Řidiči mají často problém odhadnout bezpečnou předjížděcí vzdálenost," řekla Veronika Vošická Buráňová, krajská koordinátorka BESIPu.

Související obsah

"Řidič kamionu se choval neukázněně, předjížděl a ohrozil tím řidiče protijedoucího vozidla," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Celý záznam už mají k dispozici policisté.

"Budeme se případem zabývat. Řidič hrozí zákaz řízení až na jeden rok. Přijít může o 6 bodů a může mu být uložena pokuta až 10 tisíc korun," dodala Čírtková. Podle expertů v poslední době podobných hazardérů za volantem přibývá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události