Domácí

Když policisté hlídají hranice, řidiči mají pré. Budou bezpečnostní akce

Řidiči podle policie v posledních dnech na silnicích výrazně zrychlili. Prý si myslí, že hlídky nestíhají měřit kvůli povinnosti hlídat hranice okresů. Jenže třeba na Královéhradecku teď začala bezpečnostní akce zaměřená právě na dodržování rychlosti.

Tisíce policistů a vojáků stojí na hranicích okresů a řidiči mezitím pokořují rychlostní rekordy. "V souvislosti s volnějším provozem toho začali řidiči využívat," říká dopravní policista Lukáš Pultar.

Třeba u Hradce Králové jel muž na osmdesátce rychlostí 178 kilometrů v hodině. "Řidiči hrozí pokuta 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců." konstatuje policejní mluvčí Iva Kormošová.

V Pardubicích se o život báli dělníci, kteří pracují u nádraží na stavbě. "Náš radar vyhodnotil, že na tomto úseku 9 z 10 řidičů překročilo rychlost," ilustruje neukázněnost šoférů mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Řidič kamionu jel na třicítce osmdesát. A absence policie láká některé i k vylomeninám. Třeba řidič u Bojanova na Chrudimsku se neúspěšně pokusil přebrodit řeku. Po Praze se jiný řidič zase hnal 160kilometrovou rychlosti přes křižovatky na červenou.

Související obsah

A stávají se bohužel i tragické nehody. Po nárazu vlak na Chrudimsku auto tlačil po kolejích a zastavil až po 150 metrech. "39letý muž a 42letá žena svým zraněním na místě podlehli," informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Královéhradeckým policistům už ale došla trpělivost a spustili bezpečnostní akci, která potrvá až do konce nouzového stavu. Už během víkendu policisté zastavili kvůli rychlosti sto deset řidičů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události