Nehoda

Smrt kvůli frajeřině a rychlosti. Sraz majitelů silných aut skončil tragédií

Tragický konec měl víkendový sraz majitelů silných vozů na okraji amerického Houstonu. Po havárii Chevroletu Camaro dva lidi zemřeli, další bojuje o život. Řidič je obviněný ze zabití.

Stovky lidí stály kolem silnice, aby mohly obdivovat silná auta. Jejich šoféry pobízely k vyšší rychlosti. A pak to přišlo. Dvaadvacetiletý mladík v rychlosti přes 160 km/h nezvládl svůj nadupaný žlutý Chevrolet Camaro. Narazil do jiného auta, které právě vyjíždělo od nákupního centra, a odrazil ho mezi diváky.

Několik lidí bylo zraněno, dva z nich záchranáři zachránit nedokázali. Podle informací deníku Houston Chronicle na místě zemřel 35 muž, dvojici vážně zraněných teenagerů přepravil vrtulník do nemocnice, ale jeden z nich pak bohužel také svým zraněním podlehl. Dalších pět lidí utrpělo naštěstí jen lehčí zranění.

Byl to tragický konec nedělního setkání silných vozů. Sraz probíhal na parkovišti u nákupního centra, jenomže po oficiálním ukončení po deváté hodně večer se nadupané vozy přesunuly na přilehlý dálniční přivaděč a jejich majitelé se začali předvádět. Diváci stáli příliš blízko…

Související obsah

Na záběrech z nehody je vidět jak se žlutý sporťák řítí silnicí i jak se mu do cesty připlete černý Chevroletu Malibu. Camaro je v troskách a druhý vůz vjíždí přímo do lidí.

"Lidé křičeli. Bylo tam několik zraněných a velký chaos," popisoval mluvčí hasičského sboru Daniel Arizpe.

Mladý řidič žlutého Camara prý před svou jízdou hlásil, že předvede divákům pořádný "průlet". Bohužel se mu nepodařilo přistát. Byl obviněn ze zabití a dalších trestných činů a skončil ve vazbě.

Související obsah

Organizátor srazu uspořádal sbírku pro pozůstalé po obětech tragédie. "Je mi líto rodin postižených touto tragédií," vzkázal a také oznámil, že už žádná podobná setkání pořádat nebude. V americkém Texasu se podobné srazy a nelegální závody konají skoro každý víkend a navzdory pandemickým opatřením hlásí policie z Houstonu prudký nárůstu incidentů souvisejících s rychlostí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události