Krimi

Za volantem neměl sedět, hlídce se snažil ujet. Sám se dostal do pasti

Dobrá znalost místního prostředí a lidí se vyplatila hlídce v malé obci na Trutnovsku. Když si policisté všimli řidiče v protijedoucím autě, hned si uvědomili, že za volantem nemá co dělat. To samozřejmě věděl i sám šofér a pokusil se zmizet.

Je známé, že v menších obcích mají policisté o každém, kdo tam žije, dokonalý přehled. Když si tak hlídka na silnici všimla řidiče se zákazem řízení, okamžitě se ho pokusila zastavit.

Muž ale neměl v úmyslu na policisty čekat, než se s autem otočí do protisměru - a snažil se ujet. Jakmile ale odbočil z hlavní silnice, dostal se do pasti. Před ním byl totiž dřevěný můstek přes Labe, přes který se autem projet nedá. A tak šofér i spolujezdec začali utíkat.

Co se běžeckých schopností týká, byl na tom lépe řidič, ten opravdu zmizel. Moc mu to ale nepomohlo, policisté už od začátku honičky věděli, o koho se jedná.

Související obsah

Nakonec si ověřili, že zákaz řízení stále platí a muž za volantem opravdu nemá co dělat. A kvůli porušení zákazu si za něj nesedne ještě déle.

Kuriózní dohru pak mělo pronásledování spolujezdce. Toho policisté doběhli a pod hrozbou použití zbraně ho také zadrželi. Ten se téměř ničeho nedopustil i přesto, že před muži zákona utíkal. Nakonec ale stejně dostal dvoutisícovou pokutu, protože během honičky neměl nasazenou roušku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události