Krimi

Místo kontroly honička. Prchající šofér naboural i policejní auto

V divokou honičku se změnila běžná policejní kontrola v Pardubicích. Při zběsilé jízdě naboural ujíždějící řidič dokonce i policejní auto. Nakonec byl ale dopaden. Ukázalo se, že má zákaz řízení. Celý incident zachytila kamera.

Zastavil, počkal, dokud k němu policisté nedojdou a pak šlápnul na plyn. Vůz s modrými majáky mu byl ale vzápětí v patách. Pršelo a na mokré silnici jel řidič v obci místy až devadesátkou.

Na silnici a štěrkové cestě se mu dařilo ujíždět, když ale vjel na hlínu, začaly problémy. O kola i o podvozky šlo na polní cestě, kde je výmolů nespočet a jsou po celé její šířce. Některé díry jsou navíc plné vody a hluboké i osm centimetrů. Auto jimi projíždělo a nadskakovalo. Ale nezastavilo.

Policisté nakonec udělali na silnici zátaras. Muž ale strhl volant a objel ho přes cyklostezku. Zběsilá jízda 21letého mladíka nakonec skončila v obci Hrádek. Jeho poslední pokus o únik byl dost agresivní. Couval a naboural policisty tak prudce, až se celé auto otřáslo.

Související obsah

"Dotyčný má platný zákaz řízení do července tohoto roku. Muži hrozí pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení na dva roky," vypočítává policejní mluvčí Dita Holečková.

Z kabiny auta se "závodníkovi" nechtělo, takže policisté museli trochu zabrat. Řidič pod vlivem alkoholu ani drog nebyl.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události