Domácí

Problémy pro hasiče i popeláře. Řidiči často špatně parkují a blokují průjezd

Vážné problémy s průjezdností ulic mají v Jihlavě. Je to hlavně kvůli řidičům, kteří parkují i tam, kde nesmí. Problémy to dělá hasičům nebo popelářům. Právě technické služby teď situaci ve městě monitorují a na nejhorší místa upozorní.

Jezdí po trávě i chodnících. Jinak to na jihlavských sídlištích kvůli špatně zaparkovaným autům prakticky nejde. Na některých místech například popeláři ani neprojedou, musí pak volat městskou policii kvůli odtahu.

"Největší problémy jsou jednak na velkých sídlištích a jednak v městské památkové rezervaci," popsal mluvčí společnosti Služby města Jihlavy Martin Málek.

Na ta nejhorší místa upozorní a vydají zákazy parkování. Jestli to pomůže, je otázkou. Aut hlavně na sídlištích je mnohem více. než na kolik byla parkoviště u nich za minulého režimu koncipována.

"Je to čím dal horší, protože lidi mají jedno osobní auto a k tomu ještě jedno služební," uvedl řidič popelářského vozu Libor Végh.

Související obsah

Vozidla se také postupem času zvětšují a tím zabírají i více parkovacích míst. Některá starší auta mají na šířku nějakých 130 centimetrů, nová auta a hlavně SUV nebo dodávky jsou ale mnohem širší.

Přitom každá minuta zdržení například hasičů může ohrozit životy lidí. V roce 2008 se nemohli hasiči ve Zlíně dostat s cisternou až k domu, kde hořelo. Posledních 200 metrů museli doběhnout. Ženu z hořícího bytu zachránili na poslední chvíli.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události