Domácí

Kamion na D1 zablokoval dva pruhy. Ostatním nedovolil předjíždět. VIDEO

Řidiče jedoucího po D1 rozzuřil kamion, který zablokoval dva pruhy a nedovolil ostatním jej předjet. Právě tato situace je na českých silnicích v poslední době stále častější. Podle odborníků by však šoféři měli na opravovaných úsecích, kde je vozovka zúžená, dbát zvýšené opatrnosti a nesnažit se předjíždět.

Stále častěji se množí scény z českých silnic a dálnic, kdy řidiči kamionu zablokují dva jízdní pruhy. Stává se to nejvíce v zúžení na opravovaných úsecích dálnice D1. Právě na to upozornil čtenář TN.cz, který na takového řidiče při svých cestách opakovaně narazil.


Během jízdy proto natočil video, které na úseku dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Chocerady zachycuje kamion jedoucí přímo uprostřed dvou pruhů a nelze jej předjet. "Je to na denním pořádku. Šoféři kamionů schválně blokují průjezdy osobních aut v zúžení. Když je pak předjedete, pustí na vás dálková světla,“ postěžoval si čtenář Tomáš.

Související obsah


Mělo by se jednat o kamion rumunské společnosti Marpas Transport. Ta se ale k události zatím nevyjádřila. Podle dopravních policistů však řidič jízdou ve dvou pruzích a blokováním dalších aut porušil pravidla silničního provozu. "Ze zákona je tento čin trestně postihnutelný,“ vysvětlil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Mnozí kamioňáci ale často toto své počínání obhajují tím, že jízda úplně vpravo pro mě může být velmi nebezpečná, a to nejen v zúžení, ale také na komunikacích nižších tříd, kde se obávají utržení krajnice.

Související obsah


To však může být pouze výmluvou. "Dálnice i v omezeném režimu musí být připravená a splňovat normy tak, aby byla sjízdná,“ osvětlil mluvčí Ředitelství silnic a dálnice ČR Jan Rýdl.


Zároveň však poznamenal, že řidičům se doporučuje v těchto úsecích nepředjíždět. Lidé by proto při cestování ve svých vozech měli být opatrní a dbát o bezpečnost nejen sebe, ale také dalších účastníků provozu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události