Domácí

Dělníci začali na D1 modernizovat další úsek. Hotový měl být už dávno

Řidiče na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem čeká od nynějška další omezení. Dělníci tam začali pracovat mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Modernizace tohoto nejvýše položeného úseku je od začátku velmi problémová.

Na D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem jsou dělníci už od rána. A pracují ve středním dělícím pásu. Stará svodidla tu vymění za nová a do země půjde i veškerá kabeláž.

Řidiči se musí připravit na to, že provoz je v omezeném úseku veden pouze v zúžených pruzích. "Na D1 mezi kilometry 91 až 98 budeme pracovat maximálně měsíc a půl," dušuje se mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Související obsah

Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je přitom nejproblémovější na celé dálnici D1. Hotový měl být už dávno. Více než roční zdržení má na svědomí původní zhotovitel stavby - kazašsko-italsko-české konsorcium, které práce už od začátku naprosto nezvládalo. Nakonec jej muselo Ředitelství silnic a dálnic ze stavby odvolat a doteď se s ním soudí.

Pracovat by se na tomto úseku mělo do konce dubna. Poté se bude dodělávat už jen jedna unikátní dálniční stavba. Jaká? To se dozvíte o půl osmé večer v Televizních novinách.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události