Domácí

Kvůli opatřením jezdí méně osobních aut. Ubývá nehod i smrtelných zranění

Jsou to už dva týdny, co policisté a vojáci kontrolují zákaz přejíždění hranic mezi okresy. Za tu dobu se podle statistik výrazně zmenšil provoz, počet nehod i zranění. A jinak to vypadá i na silnicích. Ubylo osobních aut, víc teď jezdí hlavně náklaďáky a kamiony.

Dálnice D1 je víceméně prázdná a to přes den není nic obvyklého. Ubylo hlavně osobáků. Během hodiny na D1 štáb TV Nova napočítal 293 kamionů, 252 osobních aut, 120 dodávek a 10 autobusů.

Kamionů jezdí více než osobních aut a policisté na hranicích okresů tak někdy musí dlouho čekat, aby mohli zkontrolovat řidiče osobního auta. A to hlídkují na frekventovaném hlavním tahu z Jihlavy na Havlíčkův Brod.

Přitom hned první šofér, kterého štáb natočil, neměl potřebné dokumenty. Policista to vyřešil domluvou. Podobných hříšníků, ale po dvou týdnech kontrol podle statistik ubývá.

"Policisté za 48 hodin odepřeli vjezd 118 vozidlům. Lidé na Vysočině jsou ukáznění," zhodnotila mluvčí policie Dana Čírtková.

Meziročně se díky menšímu provozu, který omezil přísný lockdown, snížily počty nehod i zranění, a to i smrtelných.

Související obsah

"V porovnání s loňským rokem evidujeme ve všech důležitých oblastech dopravní nehodovosti pokles," potvrdil mluvčí Policejního prezidia ČR Ondřej Moravčík.

Podobně to na tuzemských silnicích a dálnicích bude vypadat ještě nejméně celý příští týden.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události