Soud

Přišel o řidičák. K soudu se připojil online a seděl přitom… za volantem!

Přišel o řidičák. K soudu se připojil online a seděl přitom… za volantem!
Zdroj: Soudce Jeffrey Middleton / YouTube

Byl to výsměch, nebo naprostá pitomost? Řidič, který byl souzen kvůli několika proviněním, předvedl hodně hloupé vystoupení u soudu. K soudnímu jednání, které probíhalo online, se připojil v tričku a kšiltovce. A co víc: Přestože měl zákaz řízení, seděl během soudu v autě na místě řidiče.

Soudce se nestačil divit. Takhle drzého obžalovaného asi před sebou dlouho neměl. Soudní jednání v americkém Michiganu probíhalo prostřednictvím online hovoru přes platformu Zoom. A obžalovaný se před kamerou pěkně "předvedl".

První výtku mu soudce uštědřil kvůli oděvu. Obžalovaný Jacob Keokuk se totiž k jednání připojil ve svítivě žlutém triku a hlavně s kšiltovkou na hlavě. "Jsme u soudu, sundal byste si tu čepici, prosím?" zpražil soudce obžalovaného, který výzvu ihned uposlechl.

To ale nebylo vše. Soud se konal proto, že Jacob Keokuk řídil, přestože už před tím kvůli předchozím přestupkům přišel o řidičák, píše americký portál WXYZ Detroit. A soudce rozhodně nebyl potěšen z toho, kde muž během slyšení sedí. Světe div se, seděl opět v autě, na sedadle řidiče…

"Tuším, že jste někam jel. Jste ve vozidle a ještě jste tak hloupý, že se připojíte k videu, zatímco sedíte na sedadle řidiče. Nejsem si jistý, zda jste pochopil, že máte zákaz řízení," nebral si soudce servítky. Záznam celého jednání pak zveřejnil na YouTube.

Související obsah

Soudce také zmínil mužův dlouhý seznam nezaplacených pokut. Následně dal řidiči šanci, aby své počínání vysvětlil. Ten tvrdil, že se nechtěl připojovat k soudnímu jednání z domu, takže si sedl do auta. Rozhodně prý neřídil. A navíc to ani není jeho auto, ale auto jeho šéfa, který ho vyzvedl a následně ho veze do práce.

Státní zástupkyně popsala, proč se slyšení koná. Jacob Keokuk byl přistižen za volantem v době, kdy mu byl vysloven zákaz řízení. Ve svém dvacet let starém sedanu Ford Taurus navíc vezl čtyři dospělé a tři děti, včetně nepřipoutaného kojence. S evidentně přeloženým autem se hnal po okresce rychlostí 120 km/h.

Související obsah

"Zaplatíte pokuty, nebo chcete jít do vězení," zeptal se nakonec soudce. Muž odpověděl, že se stará sám o dvě děti, ale že by mohl peníze splácet. Vězení se stajně nevyhnul, byť v něm stráví jen dva dny - od soudce vyfasoval plán splátek svých dluhů za pokuty a víkendový pobyt za mřížemi k tomu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Soud

Důležité Události