Nehoda

Myslela jsem, že zemřu, říká řidička. Náklaďák ji hrnul 700 metrů po dálnici

Děsivý zážitek má za sebou 26letá zdravotní sestra z kanadského Toronta. "Opravdu jsem si myslela, že zemřu," vrací se k nehodě z minulého týdne. Do jejího Mini Cooperu na dálnici zezadu narazil náklaďák. Tlačil ji před sebou víc než půl kilometru! "Připadalo mi to jako věčnost," popsala Courtenay Erhardtová pro CTV News Toronto.

Byla právě na cestě do práce, kde pomáhá očkovat přistěhovalce a lidi bez domova. Najížděla na frekventovanou dálnici, která protíná kanadské Toronto po pobřeží Ontarijského jezera. Do jejího malého auta zezadu vrazil těžký sklápěč, šofér ji prý neviděl. Její Mini Cooper se přetočil, takže ho nákladní vůz tlačil zboku. V jízdě pokračoval skoro 700 metrů!

Nepochopitelnou srážku natočil svědek z balkonu domu, který stojí u dálnice. Řidič náklaďáku si nejspíš vůbec neuvědomil, že před sebou tlačí jiné auto. Přitom mladá řidička celou dobu zoufale troubila a od jejího auta se zvedal oblak prachu. "Pamatuji si jenom, jak jsem držela klakson a volant. A křičela jsem. Nevěděla jsem, jestli se moje Mini převrátí nebo jestli mě nahrne do jiného auta," vzpomíná na děsivé chvíle s tím, že se modlila, aby si řidič kamionu uvědomil, co se děje.

Související obsah

Naštěstí navázala oční kontakt s párem, který  projížděl kolem. "Viděli mě řvát. Hned zavolali policii a pak nás předjeli, aby náklaďák zastavili. Jakmile se to podařilo, dostali mě z auta a odvedli do bezpečí. Byla jsem úplně zcepenělá, nemohla jsem sama ani vystoupit," dodává mladá žena.

Následně ji zkontrolovala posádka záchranky. Byla trochu potlučená, ale do nemocnice nemusela. "Jsem nesmírně vděčná, že jsem v bezpečí. Mám menší zranění, ale byla jsem schopná odejít po svých. Pro mě to je zázrak. Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se stalo a že jsem v pořádku," popisuje svoje pocity.

Související obsah

Mohl to řidič náklaďáku udělat schválně, když mu malé auto zkřížilo cestu? Nebo je možné, že Mini neviděl, neslyšel klakson ani skřípění plechu a pneumatik a nevšiml si prachu, který se hrnul spíš kolem vysokého vozu, než že mu zakryl výhled? Jakmile zastavil a uvědomil si, co se stalo, byl prý také otřesen. Torontská policie jen stručně doplňuje, že byl obviněn z "několika přestupků".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události